Co je nového

Nová výzva Inovačního fondu a konzultační dny k přípravě projektů

15.11.2023

Koncem listopadu 2023 bude otevřena další výzva Inovačního fondu. Výzva IF23, s rozpočtem 4 miliardy EUR z příjmů ze systému EU pro obchodování s emisemi, bude nově otevřena pro malé, střední i velké projekty (small, medium, large-scale projects) a bude zaměřena na podporu výroby čistých technologií, energeticky náročných průmyslových odvětví a dekarbonizace. Výzva bude otevřena do začátku dubna 2024.

Dne 7. prosince 2023 pořádá Evropská výkonná agentura pro klima, infrastrukturu a životní prostředí/CINEA (zodpovědná za řízení programu), spolu s Generálním ředitelstvím pro ochranu klimatu Evropské komise informační den k představení výzvy Innovation Fund 2023 Call – IF23 Call Info Day. Informační den představí aktuality fondy i této výzvy. Součástí webináře budou také zkušenosti z předchozích výzev vyhlášených Inovačním fondem. Účastníci budou mít i během akce možnost klást otázky prostřednictvím Slido. Prezentace a záznam budou následně zpřístupněny.

Dne 16. ledna 2024 v čase 9:30 – 15:00 proběhne informační den v ČR v budově Ministerstva životního prostředí s možností konzultovat projekty.

Více informací:

zpět na výpis novinek