Co je nového

Finanční podpora pro malé a střední podniky na podporu udržitelnosti

30.05.2024

Program greenSME posiluje schopnost malých a středních podniků zavádět pokročilé technologie, aby se staly konkurenceschopnými a klimaticky neutrálními. Cílem této výzvy je pak finančně podpořit výrobní malé a střední podniky, které budou realizovat projekty zaměřené na provádění doporučení, které si firmy vypracují během hodnocení udržitelnosti (SAT) a pokročilého akčního plánu udržitelnosti (ASAP). Během tohoto procesu budou výrobní malé a střední podniky podporovány akreditovanými poskytovateli. Schválené projekty budou financovány částkou 35 000 EUR (paušální částka neboli lump sum).

Postup:

Krok 1: Zaregistrujte se v HUBu

Staňte se členem komunity greenSME, získejte přístup k informacím a komunikujte s ostatními členy komunity. Zaregistrujte se zde.

Krok 2: Nástroj pro sebehodnocení

Zjistěte informace o výkonnosti vaší společnosti v oblasti udržitelnosti tím, že vyplníte dotazník a zjistíte své skóre. Začněte zde.

Krok 3: Akční plán

Získejte podporu odborníků při vypracování pokročilého akčního plánu udržitelnosti a začněte plánovat dlouhodobě udržitelný provoz.

Krok 4: Matchmaking

Vyhledejte poskytovatele služeb v oblasti udržitelnosti a technologií, kteří ve vaší zemi nabízejí konkrétní služby na podporu vaší cesty k udržitelnosti.

Krok 5: Přihlášení se do výzvy

Spojte se s jedním nebo dvěma poskytovateli udržitelnosti a technologií a požádejte o financování na realizaci části vašeho akčního plánu.

Aktivity způsobilé pro financování 

Projekty udržitelnosti by měly zahrnovat aplikaci pokročilých technologií (IoT, průmyslová data, pokročilá výroba, robotika, 3D tisk, technologie blockchain, AI) a/nebo témata sociálních inovací (revize obchodního modelu, definice dovedností pracovníků…) a/nebo témata životního prostředí. Mezi činnosti, které lze financovat patří:

  • Studie proveditelnosti
  • Vytváření prototypů
  • Pilotní testování
  • Demonstrování
  • Využití testovacích zařízení
  • Testování IT řešení
  • Poradenství
  • Koučování

Uzávěrka výzvy:

31. července 2024, 17:00

Odkazy pro více informací:

Open Calls – greenSME (greensmehub.eu)

zpět na výpis novinek