Co je nového

Stars4Media NEWS nabízí granty zpravodajským organizacím

22.06.2022

Program Stars4Media NEWS nabízí podporu v hodnotě 100,000 eur na získávání mezinárodních zkušeností a výměnu dobrých praktik s dalšími médii, nebo špičkovými odborníky. Jedná se o kombinaci peněžního grantu a podpory ve formě koučinku a školení, které přispějí k rozvoji a transformaci organizace. O grant mohou požádat středně velká média (25 – 200 zaměstnanců), nebo velká média (nad 200 zaměstnanců), která uvažují o změnách ve svých obchodních odděleních nebo newsroomech. Partnery mohou být také menší mediální společnosti (do 25 zaměstnanců). Délka podpořených projektů bude 4 – 10 měsíců.

Typický projekt bude zahrnovat alespoň dvě mediální organizace se sídlem ve dvou různých členských zemí EU, případně přidružených zemí programu (Island; Norsko; Lichtenštejnsko; Albánie; Bosna a Hercegovina; Černá Hora; Severní Makedonie; Srbsko; Gruzie; Ukrajina).

Projektové týmy musí zahrnovat odborníky z více oblastí – obchodní ředitelé, marketingoví specialisté, redaktoři, reportéři, datoví novináři, grafici, weboví vývojáři, projektoví manažeři, manažeři sociálních médií, odborníci na data a umělou inteligenci atd.

Uzávěrka programu je 30. června 2022.

Stars4Media NEWS

Stars4Media NEWS je celoevropský program zaměřený na podporu médií (formou grantů a vzdělávání). Kromě zdrojů poskytuje zpravodajským organizacím také nástroje a nové dovednosti potřebné pro dlouhodobou transformaci celého oboru.

Program je spolufinancován evropským programem Kreativní Evropa a je realizován konsorciem čtyř partnerů: Vrije Universiteit Brussel (VUB) – koordinátor projektu, Europe’s MediaLab (Foundation EURACTIV), World Association of News Publishers (WAN-IFRA) a Evropské centrum žurnalistiky (EJC).

Podpora směřuje do dvou hlavních oblastí:

  1. Newsroom Transformation (transformace zpravodajství)
  2. Business Transformation (obchodní transformace)

Více informací:

Call for Projects – Stars4Media

Application form – odkaz na žádost

Two-page checklist – příloha (checklist)

zpět na výpis novinek