Co je nového

Jak podpořit klimatickou spravedlnost? Otevřená výzva pro všechny starší 16 let

05.08.2022

Chtěli byste podpořit připravenost komunit i jednotlivců na klimatickou změnu? Podělte se o svůj nápad reagující na konkrétní výzvy spojené s klimatickou spravedlností.

Nejlepší projekty mohou během srpna a září získat týdenní cenu €100 (celkem bude přerozděleno €2 500) nebo proplacení ubytování a cestovného na konferenci v Ženevě, kde budou projekty prezentovány (celkem bude přerozděleno €7 500).

Vybraných 50 uchazečů bude pracovat v týmech a získá online koučování, aby mohli svůj projekt dále rozvíjet. Koučování bude trvat 2 hodiny týdně po dobu 5 týdnů (říjen–listopad). Účastníci, kteří absolvují tuto fázi, obdrží certifikát o absolvování od UN Institute for Training and Research (UNITAR).

Nejslibnější projekty vybrané porotou složenou z členů konsorcia a externích odborníků postoupí do intenzivního online workshopu zaměřeného na vývoj funkčního prototypu řešení, který spolupořádají CERN IdeaSquare a partneři Crowd4SDG.

Výzva je otevřená do 30. září jednotlivcům z celého světa starším 16 let. Přihláška musí být vyplněna v angličtině, přičemž účastníci by měli dobře ovládat angličtinu psanou i mluvenou.

Podle čeho bude váš projekt hodnocen?

Váš nápad bude hodnocen dle čtyř následujících kritérií:

  • Novost – vaše prezentace by měla být o vašem nápadu. Popište konkrétní problém, který chcete ve své komunitě vyřešit, spíše než obecné problémy.
  • Relevance – váš nápad by se měl zabývat klimatickou spravedlností a pomoci těm nejzranitelnějším vůči změně klimatu.
  • Proveditelnost – Buďte ambiciózní, ale realističtí: váš nápad by měl být něčím, čeho byste mohli dosáhnout s pomocí několika podobně smýšlejících lidí.
  • Crowdsourcing – Vysvětlete, jak inspirujete větší počet lidí, aby se zapojili do pomoci vám dosáhnout vašeho nápadu buď shromažďováním dat, nebo společnými akcemi.

Jak přihlásíte svůj projekt?

  • Zaregistrujte se na sociální síti www.goodwall.io a přejděte na výzvu Open17ClimateJustice.
  • Klikněte na „Také Part“ (Zúčastnit se) a vyberte „Share a Post“ (Sdílet příspěvek).
  • Nahrajte minutové video o vašem nápadu.
  • Do názvu („Post Title“) uveďte hashtag #Open17ClimateJustice.

Více informací na tomto odkazu.

zpět na výpis novinek